Home Theater Center
مرکز بررسی سیستم های صوتی و تصویری

ISF Calibration

ISFccc , Certified Calibration Configuration کارشو در زمینه کالیبراسیون تصویر  از سال ۲۰۰۴ شروع کرده و تا به امروز دقیق ترین و معتبرترین الگوریتم های کالیبراسیون برای نمایشگرها و ویدئو پروژکتورها ارائه کرده است. به لیست مشتریان این کمپانی توجه کنید!

 AMD, the BBC, Barco, BenQ, Bose, CEA, CEDIA, CNN, Dolby, DVDO, DNP, Epson, Harman, Hitachi, HP, InFocus, Integra, Intel, LG, JVC, Linn, Lissau A/S, Microsoft, Minolta, Mitsubishi, Monster Cable, NEC, NVIDIA, Optoma, Panasonic, Pioneer, Pixelworks, Runco, Screen Excellence,Screen Research, Sencore, SIM2, SpectraCal, Stewart Filmscreen, Texas Instruments, Toshiba, Yamaha, X-rite and numerous others

اولین کمپانی که ISF برای نمایشگرهای خانگی دریافت کرد پایونیر برای نمایشگرهای پلاسما سری کورو بود. همچنین اولین کمپانی که برای نمایشگرهای ال سی دی این گواهی دریافت کرد ال جی در سال ۲۰۰۹ بود که برای سری اسکارلت ISF به پنل های خود اضافه کرد. در مدل های سینما سه بعدی ال جی امکانات دقیق تری از ISF نسبت به قبل اضافه شده است.

کار این کمپانی فقط گواهی کردن تولیدات برند های مختلف نیست, ISF فعالیت گسترده ای برای آموزش کالیبراتورهای حرفه ای در کشورهای مختلف دارد. همچنین تولید نرم افزارهای کالیبراسیون از دیگر فعالیت های ISF است. نرم افزار های کالیبراسیون شبیه به دستگاه "Luminance meter" کار می کنند, با این تفاوت که با Luminance meter تشخیص شاخص های نور و رنگ توسط کالیبراتور و با ویزور دستگاه صورت می گیرد, و در حالت نرم افزاری لنز Optical Comparator در مرکز پنل قرار میگیرد و تمام مراحل تست در محیط نرم افزاری انجام می شود. این شرکت با کمپانی Monster Cable نیز همکاری نزدیکی دارد. یکی از محصولات این شرکت دیسک کالیبراسیون تصویر است که با همکاری کمپانی مانستر ارائه کرده است. جدید ترین محصول مانستر نیز کابل HDMI سری ISF است.

 به هر حال فقط خواندن این مطالب و آشنایی با فلان کمپانی و بهمدان فناوری برای رسیدن به واقعیت نزدیک به سورس صدا و تصویر کافی نیست! باید از سورس اورجینال و کامپوننت های درست و حسابی شروع کنید. کم کم به درجه ای از درک صدا و تصویر خواهید رسید که بیشتر به چشم و دانش خود اعتماد می کنید تا فقط به اعداد و ارقام مجلات و سایت های مختلف اکتفاء کنید.

ارسال نظر

1.کاربران سایت باید هنگام ارسال دیدگاه از کلمات مناسب استفاده کنند. در صورت مشاهده‌ی کلمات رکیک و نامناسب، پیغام کاربر حذف شده و در صورت تکرار، نام کاربری و IP وی مسدود می‌شود.
2.لطفا در هنگام پاسخ دادن به سوالات از به کارگیری الفاظ و جملاتی تحقیرآمیز که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری کنید.


ورود اعضاء