Home Theater Center
مرکز بررسی سیستم های صوتی و تصویری

Pioneer VSX-923 Quick Review

پایونیر یکی از برندهای فوق محبوب که در دو نسل گذشته آمپلی فایرهای سینمایی تلاش زیادی در برطرف کردن ضعف های نسل های گذشته خود داشته است, و انصافاً هم در این هدف موفق بوده است, بهبود تاثیر افکتیو مخصوصا در کانال های ساراند یکی از ضعف های جدی پایونیر بود که در نسل جدید میشه گفت برطرف شده و پایونیر در بین خوب ها قرار داده است. محیط DSP صدا هم بهتر شده و تا حدود زیادی یکی مثل من میتونه راضی کنه!

از خوب های ارزان قیمت بازار مدل "VSX-923" پایونیر است, یک آمپلی فایر فوق العاده کامل با طراحی بسیار زیبا, خوش ساخت, با امکانات ارتباطی کامل برای ارتباط با دیوایس های مختلف رایج مثل موبایل, تبلت, کامپیوتر شخصی و...

امکان پخش گسترده فایل های صوتی از روی فلش مموری مثل : MP3, WAV, AAC, WMA, FLAC, AIFF, Apple   WAV, AIFF, FLAC

دکدر صدای 32 بیتی Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio

و بسیاری امکانات دیگر....

توان 150 وات در 7 کانال با جریان دهی خوب که به راحتی بلندگوی مثل JAMO 428 و با کمی افزایش db کانال های صدا تا +6 بلندگوهای سنگین تر را نیز درایو خواهد کرد.

پایونیر در اجرای فرمت Dolby TrueHD و DTS-HD Master Audio مینیمال رفتار میکنه, نه مثل یاماها روی صدای dts تمرکز داره و نه مثل اونکیو Dolby خیلی خوب اجرا میکنه, رفتاری شبیه به دنن داره (البته در نسل جدید)

پایونیر همیشه یکی از بهترین ها در مدار تصویر بوده و هست, 923 هم شامل این کیفیت میشه, اما نمیشه گفت تاثیر منفی خودشو روی تصویر ورودی نداره! خوشبختانه اکثریت بلوری پلیرهای نسل جدید دارای دو خروجی HDMI هستند, این امکان جدید باعث شده مدار تصویر کاملا از آمپلی فایر جدا بشه و مثل گذشته نگرانی از بابت تاثیر منفی آمپلی فایر روی تصویر نباشد.

923 موزیک بسیار خوبی داره, از ویژگی های این آمپلی فایر در موزیک استریو Body خوبی که در اجرای سازها داره, اگر بلندگوی موزیکالی در مدار این آمپلی فایر باشه و بلندگو ها خوب Place شده باشن, توان ایجاد فضای ساز در ابعاد واقعی داره, بخصوص ریتم سازهای کوبه ای نسبتاً نگه میداره, میشه گفت صدای موزیک خوبی داره و زیاد مدار DSP این مدل روی موزیک تاثیر منفی ندارد.

برای شروع سینمایی خانگی در کلاس ارزان قیمت ها VSX-923 پایونیر به مخاطب سایت توصیه می کنم

طراحی و ساخت

اجرای صدا

ارسال نظر

1.کاربران سایت باید هنگام ارسال دیدگاه از کلمات مناسب استفاده کنند. در صورت مشاهده‌ی کلمات رکیک و نامناسب، پیغام کاربر حذف شده و در صورت تکرار، نام کاربری و IP وی مسدود می‌شود.
2.لطفا در هنگام پاسخ دادن به سوالات از به کارگیری الفاظ و جملاتی تحقیرآمیز که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری کنید.


ورود اعضاء