Home Theater Center
مرکز بررسی سیستم های صوتی و تصویری

Pioneer BDP-LX55 Review

بلو-ری پلیر مدل BDP-LX55 از پایونیر یک هفته ای هست در سیستم من قرار گرفته است, من این پلیر خیلی ارزان خریدم, حدود ۴۸۰ EU که برای یک پلیر در این سایز و امکانات قیمت فوق العاده کمی بحساب میاد. برند های هم کلاس پایونیر نیز در همین حدود قیمت بودند, کمی گران تر. کلا بلوری پلیرهای سه بعدی قیمت بالای ندارن. در مطلب MediaTek گفتم که پایونیر در مدل های جدید, که LX55 بالاترین مدل از این مجموعه است از ویدئو پروسسور مدل MT8555 استفاده کرده است. یک پروسسور فوق العاده قدرتمنده و حالا که دارم این پلیر تست میکنم به توانایی هاش بیشتر پی بردم. تراشه ای که هر آنچه از یک بلوری پلیر انتظار دارید سریع و کامل در اختیارتان قرار می دهد.

من در سال گذشته بلوری پلیرهای کلاس های اندی مثل LX91 پایونیر و A1 دنن تست کردم, هر دو در صدا و تصویر پلیرهای بی نظیری بودند. واقعا تصویر وضوح بالا کامل با این پلیرها تجربه کردم. اما چیزی که یادم هست و الان در گذشته دفتر تستم چک کردم A1 دنن از زمان دستور خروج Disc tray چیزی در حدود ۴۵ ثانیه زمان میگرفت تا سینی دیسک بیرون بیاد! LX91 در همین حدود! از دستور خروج سینی دیسک تا لود دیسک بلوری بیش از یک و نیم دقیقه زمان لازم بود, و این اصلا برای من قابل قبول نیست! خوب ببینیم LX55 چطور بوده.

 تجهیزات تست:

 آمپلی فایر یاماها RX-A3010 بلندگوی سری ۸۰۰ فوکال کابل تست WireWorld HDMI فیلم تست بلوری Sucker Punch  و دی وی دی Underworld: Evolution

LX55 پلیری با کابینت خوش ساخت و پنل الومینیومی زیباست. شاسی تک لایه! با چهار لرزش گیر و اتصالات ارزان قیمت, فقط رابط های خروجی HDMI روکش طلا دارند. مثل همیشه برای اطلاع از مشخصات فنی و فرمت های قابل پخش در این پلیر که فوق العاده کامل هستند به صفحه مربوط به این مدل در سایت رسمی پایونیر بروید.

 اکثر نکات ذکر شده از صدا و تصویر این پلیر در زمان تست یاداشت شده است.

 زمان لود دیسک حدود ۲۰ ثانیه. تصویر Sucker Punch با هر پلیری جذاب نیست, این انتخاب کردم تا ببینم LX55 تصاویر چند لایه این فیلم چطور اجرا خواهد کرد. در رویایی اول و داخل معبد جزئیات تصویر با پس زمینه Sharp میبینم, خیلی خوب میشه در پس زمینه بافت اجسام دید, پلیر خیلی خوب تصاویر پس زمینه را از لایه های گرین این فیلم خارج و نمایش می دهد. در سکانس خارج از معبد دانه های برف با تیزی و بافت خوبی میبینم, من این سکانس دوست دارم و LX55 جزئیات این سکانس برای من جذاب نمایش می دهد. بافت پوست, مو و مژه های Baby Doll با جزئیات ذره بینی نمایش داده می شود. گرین اذیت کننده نیست و کاملا جدا از تصویر و با تفكیك بالا دیده می شود كه این نشان دهنده کنترل پلیر بر تصویر است. LX55 اکولایزر تصویر بسیار کاملی دارد و اگر به درستی تنظیم شود در حذف نویز دیجیتال بدون تاثیر گذاری بر وضوح تصویر و همچنین کنترل میزان و شکل درست گرین بسیار دقیق عمل می کند.

تست ارتقاء SD به HD با دی وی دی Underworld:Evolution نسخه آلمانی (به علت ریژن ۲ بودن پلیر) انجام شد. این فیلم روی دی وی دی تصویر تمیزی دارد. در افزایش رزولوشن ۵۷۶I به 1080P از شانه ای شدن خطوط و تیزی های تصویر به میزان بالای کم شده, حرکت دوربین نرم بدون برش و تیک است. کنتراست تصویر در اکثر سکانس های خوب است. عمق رنگ آبی و سیاه خوب و بدون رنگ پریدگی است. در سکانس های از فیلم گرین کمی وجود دارد, که در ارتقاء تصویر به ۱۰۸۰P از لایه های تصویر خارج و دیده می شود. اگر LX55 با دی وی دی پلیرهای High End که این فیلم روی آنها تست کردم مقایسه نکنم. یک دی وی دی پلیر قابل قبول است.

تست صدای افکت:

مهمترین Quality صدای یک ویدئو پلیر افکتیو بودن و کانالیزه بودن صداست. صدای LX55 فوق العاده سریع و با جزئیات کامل پخش می شود, موزیک فیلم در پیک های سنگین بدون ترکیب شدن با افکت و کاملا تحت کنترل پلیر می شنوم! فرکانس های میانی بسیار روان در محیط جریان دارند به همین دلیل دیالوگ بسیار با انرژی و کریستالی می شنوم. پلیر یک بالانس فوق العاده دقیق در تمام نواحی فرکانسی صدای افکت دارد.

تست موزیک:

بزرگترین چالش برای ویدئو پلیرها در اجرای موزیک های ارکستری است! در اکثر موارد فقط صدای میکروفون Cardioid می شنوید, که به دلیل ضعف مدار صوتی در تفکیک فرکانسی به وجود میاد. LX55 یک خروجی HDMI برای موزیک داره که امکان اتصال مجزای پلیر به آمپلی فایر برای موزیک های دو و چند کانال به کاربر می دهد. صدای که من از این پلیر روی آمپلی فایر یاماها ۳۰۱۰ و بلندگوی فوکال سری ۸۰۰ و کابل WireWorld شنیدم, بسیار عمیق و پر انرژی با جزئیات بالا و بسیار خالص بود. اما این صدا برای من موزیکال نبود! و همچنان داشتم در ارکستر های سنگین صدای Cardioid می شنیدم! جزئیات صدا تا حد بسیار زیادی خارج از استاندارد رکورد دیسک پخش میشد! صدا جزئیات بالای به شنوده می داد اما حس نداشت و در فضا نفس نمی کشید. LX55 موزیکی به شدت عام پسند اجرا می کرد.

نتیجه گیری نهایی برای بلو-ری پلیر BDP-LX55 از پایونیر:

تصویری با جزئیات بالا و Sharp , نمایش جزئیات بالا در پس زمینه تصویر, اجرای رنگ با وفاداری بالا به سورس, حذف نویز دیجیتال در حد عالی و کنترل خوب روی گرین.

صدای افکتیو عالی با جزئیات بالا و پیک های لحظه ای تاثیر گذار.

کابینت زیبا با جزئیات دقیق. نمایشگر زمان با اعداد درشت. کنترل از راه دور خوش دست و زیبا.

BDP-LX55 یک بلوری پلیر ارزان و با کیفیت است, تا جای که من الان نمی تونم در این کلاس قیمت از این پلیر ایراد بیشتری بگیرم .

موفق باشید

ارسال نظر

1.کاربران سایت باید هنگام ارسال دیدگاه از کلمات مناسب استفاده کنند. در صورت مشاهده‌ی کلمات رکیک و نامناسب، پیغام کاربر حذف شده و در صورت تکرار، نام کاربری و IP وی مسدود می‌شود.
2.لطفا در هنگام پاسخ دادن به سوالات از به کارگیری الفاظ و جملاتی تحقیرآمیز که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری کنید.


ورود اعضاء